تمام فواید ترک سیگار برای بدن از ساعات اولیه ترک تا 10سال نخست


تمام فواید ترک سیگار برای بدن از ساعات اولیه ترک تا 10سال نخست

تاریخ انتشار : ١٤٠٠/٠٨/٢٧

دسته بندی :

تمام فواید ترک سیگار برای بدن از ساعات اولیه ترک تا 10سال نخست

تمام فواید ترک سیگار برای بدن از ساعات اولیه ترک تا 10سال نخست:

 8 ساعت تا 48 ساعت اول پس از ترک سیگار:
وقتی سیگار را ترک می کنید دیگر هیچ مونوکسید کربنی از این مسیر وارد خون نمی شود و گلبول های قرمز خون عملکرد طبیعی خود را از سر میگیرند. فشار خون عادی می شود و در عرض 24 ساعت، دیگر هیچ مونوکسید کربنی در خون وجود ندارد. دو روز پس از ترک سیگار نیز نیکوتین به طور کامل متابولیزه می شود و دیگر از آن به عنوان یک ماده خارجی، چیزی در بدن باقی نمی ماند.
"پی‌یر روزاد، سم شناس فرانسوی"


یک هفته پس از ترک سیگار:
بطور کلی تنباکو به مقدار زیادی، باعث از بین رفتن حس چشایی انسان می شود و به همین دلیل است که سیگاری ها باید مراقب میزان مصرف نمک، فلفل و دیگر ادویه ها باشند. اما 8روز پس از ترک سیگار، بار دیگر حس چشایی و بویایی انسان ترمیم می شود و سیگاری های سابق می توانند بار دیگر طعم کامل غذا را بطور کامل درک کنند.

3 تا 9 ماه اول پس از ترک سیگار:
بین ماه های سوم تا نهم ترک سیگار، ریه ها به فعالیت طبیعی باز میگردند. سرفه ها کاهش می باید و فرد سیگاری سابق میتواند به راحتی نفس بکشد. همچنین حدود شش ماه پس از ترک سیگار، استرس ناشی از نداشتن سیگار از بین می رود و به این ترتیب شما آرام تر خواهید شد.
"پی‌یر روزاد، سم شناس فرانسوی"

یک سال پس از ترک سیگار:
سیگار کشیدن باعث انقباض شریان های خون می شود. اما به گفته این متخصص سم شناسی (وقتی سیگار را ترک می کنید، دیگر سرخرگ ها دچار اسپاسم نمی شوند. خطر حمله قلبی به تدریج کاهش می یابد و بعد از 5 سال به میزان 50 درصد کم میشود.)

5سال بعد از ترک سیگار:
زمان برای مشاهده کاهش خطر سکته مغزی کمی طولانی است. دکتر روزاد می گوید: (دواقع 5 سال طول میکشد تا شاهد کاهش 50درصدی این خطر باشیم. همچنین پس از این مدت است که خطر ابتلا به سرطان دهان، مری و مثانه به نصف کاهش می یابد.)

بین 10 تا 15 سال پس از ترک سیگار:
پس از 10 سال خطر ابتلا به سرطان ریه به نصف کاهش می یابد و پس از 15 سال ترک سیگار، احتمال ابتلا به چنین بیماری به همان میزانی خواهد بود که برای هر فرد غیرسیگاری دیگر وجود دارد.

 

 

انجام آزمایش در آزمایشگاه پارس آمل

آزمایشگاه پاتوبیولوژی پارس آمل یکی از بهترین و مجهزترین آزمایشگاه‌های شهرستان آمل است. نتایج آزمایش‌ها در این مرکز با رعایت دقیق کلیه استانداردها، دارای حداکثر دقت است. تخصص و مهارت نیروهای تیم پارس، و کیفیت و دقت دستگاه های بکار رفته، آن را تبدیل به مجهزترین مرکز آزمایشگاهی بخش خصوصی در استان مازندران کرده است.

همکاران ما در آزمایشگاه پارس آمل با شماره تلفن‌ 01144041 و یا از طریق واتساپ با شماره 09022906287 منتظر دریافت سؤالات و راهنمایی شما در این زمینه هستند.

همچنین در آزمایشگاه پارس آمل برای دریافت نتیجه آزمایش، نیازی به مراجعه حضوری نیست و در صورت درخواست، نتیجه به‌صورت الکترونیکی به تلفن همراه شما ارسال خواهد شد.