بخش های آزمایشگاه

بیوشیمی

تاریخ انتشار : ١٣٩٦/٠١/٣٠

نوع بخش :

در این بخش که یکی از مهمترین و فعال ترین بخش های هر آزمایشگاه پزشکی می باشد، مجموعه متنوعی از آزمایشات انجام می گیرد مانند: آزمایشات قند، اوره، چربی خون، آنزیم های کبدی و قلبی، سدیم، پتاسیم، آهن و…

بیوشیمی

در بررسی بیوشیمی ادرار قسمت اعظم مواد تصفیه شده مواد حاوی نیتروژنی هستند که از متابولیسم مواد غذایی به وجود آمده اند اب یا مایع اضافی خون سدیم و پتاسیم و مواد حاصل ازتخریب اسیدهای آمینه بعد از جمع آوری به داخل حالب ترشح می شوند حالب مثل یک ناودان این مایع را به منبعی منتقل می کند تا بعد از رسیدن به مقدار مناسب تخلیه شوند این منبع همان مانه و متیع داخل آن هم همان ادرار است… جستجو و تحقیق کاراگاهان و بازرسان را دیده اید؟ وقتی بخواهند در مورد اتفاقاتی که داخل یک کارخانه و یا حتی یک خانه رخ می دهد بررسی کنند یکی از کارهای آنها تحقیق و بررسی فضولات کارخانه و یا سطل آشغال خانه هاست.

مواد دور ریختنی باقی مانده مواد غذایی ضایعات تولید و چیزهایی مثل اینها می تواند تا حدودی به کارشناسان بگوید که داخل کارخانه چه خبر است. آنالیز ادرار در واقع مشابه همین کار است. تحلیل و بررسی محتویات ادرار برای تعیین وضعییت بدن و علی الخصوص کلیه ها و مجاری ادرار از راه تفسیر این آزمایش انجام میشوند.هر کدام از شما ممکن است در طول زندگیتان مجبور شوید چند بار آزمایش ادرار بدهید.

انجام آزمایش در آزمایشگاه پارس آمل

آزمایشگاه پاتوبیولوژی پارس آمل یکی از بهترین و مجهزترین آزمایشگاه‌های شهرستان آمل است. نتایج آزمایش‌ها در این مرکز با رعایت دقیق کلیه استانداردها، دارای حداکثر دقت است. تخصص و مهارت نیروهای تیم پارس، و کیفیت و دقت دستگاه های بکار رفته، آن را تبدیل به مجهزترین مرکز آزمایشگاهی بخش خصوصی در استان مازندران کرده است.

همکاران ما در آزمایشگاه پارس آمل با شماره تلفن‌ 01144041 و یا از طریق واتساپ با شماره 09022906287 منتظر دریافت سؤالات و راهنمایی شما در این زمینه هستند.

همچنین در آزمایشگاه پارس آمل برای دریافت نتیجه آزمایش، نیازی به مراجعه حضوری نیست و در صورت درخواست، نتیجه به‌صورت الکترونیکی به تلفن همراه شما ارسال خواهد شد.